پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ مرکز آریتمی تهران

کلینیک آریتمی دکتر تبریزی

کلینیک آریتمی دکتر تبریزی آماده پاسخگویی به سوالات بیماران محترم در زمینه بیماریهای قلب و عروق و آریتمی می باشد.

کلینیک آریتمی دکتر تبریزی از بهترین و جدیدترین امکانات تشخیصی و درمانی دنیا در کنار پروتکل های بین المللی بهداشتی درمانی جهت تشخیص و درمان بیماریهای قلب و عروق استفاده می کند.
کلینیک آریتمی دکتر تبریزی پذیرای بیماران محترم در زمینه بیماریهای قلب و عروق و آریتمی شامل گرفتگی رگ قلب و اندامها ، بیماریهای دریچه ای ، بیماریهای مادرزادی ، نارسایی قلب ، اختلالات و بی نظمی ریتم و ضربان قلب ، تپش قلب ، آریتمی ها ، سنکوپ ، آنالیز و تعبیه پیس میکرها یا ضربانسازهای قلبی می باشد.
در کلینیک آریتمی دکتر تبریزی نگران ویروس کرونا نباشید.کلینیک آریتمی دکتر تبریزی از تهویه مناسب برخوردار بوده و فواصل بین پذیرش بیماران رعایت می شود و از وسایل حفاظتی یکبار مصرف استفاده می شود.

پرسش و پاسخ جایگزین ویزیت نمی باشد.

سوال خود را در قسمت دیدگاه پایین این صفحه بنویسید و ارسال کنید. در اسرع وقت به سوال شما پاسخ داده می شود و جواب در همین صفحه گذاشته می شود.

متخصص آریتمی در تهران
اریتمی و تپش قلب خود را با دکتر مریم تبریزی متخصص قلب و فوق تخصص آریتمی و پیس میکر تشخیص و درمان کنید.

آخرین پرسش ها :

پرسش : فشارخون

سلام ممنون از پاسخ گویتون. 

من 35 سالمه وخیلی هم وسواسی واسترسی هستم. با دستگاه فشار خون که فشار میگیرم گاهی اوقات آریتمی نشون میده مثلا ده مرتبه که در روز با دستگاه فشار، فشار رو میگیرم ی مرتبه آریتمی نشون میده وهیچ گونه اعلام دیگری ندارم. فشارمم سیزده برروی هشته وضربان تقریبا 80الان استرس دارم نکنه آریتمی دارم لطفا راهنماییم کنید دوسالی هست تحرک هم ندارم.

نکته خانم دکتر هرموقع که گاهی آریتمی نشون میده چند مرتبه پشت بندش دوباره فشار میگیرم دیگه آریتمی نشون نمیده.

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : هولتر قلب یا همان هولتر ریتم ببندید. اگر اریتمی داشته باشید نشان می دهد.
پرسش : کمخونی


سلام وقتتون بخیر من یه دختر ۱۷ ساله هستم کمخونی شدید دارم اخرین باری که ازمایش دادم مینور در اومد که مال یکو نیم سال پیشه و دکتر برام فولیک اسید و اهن تجویز کرد که تا سه چهار ماهی باید مصرفشون میکردم بعد خوردن داروها کمخونیم درمان شد. الان دوباره کمخونیم برگشته و تپش قلب میگیرم خیلی اوقات!قبلا هم این اتفاق برام افتاده ولی این روزا یکم بیشتره.بلند که میشم بعد چند قدم که راه میرم یهو فشارم میفته و گاهی اوقات اگاهیمو هم از دست میدم و میفتم زمین. بیشتر وقتایی که به سمت چپ دراز میکشم و گوشی دستمه قلبم خیلی ناگهانی چند ضربه خیلی محکم میزنه گاهی وقتا هم که به کمر تکیه داده باشم این اتفاق برام میفته! ایا به خاطر کمخونیمه؟!

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : آنمی و کم خونی می تواند منجر به تپش قلب شود که از نوع تاکیکاردی سینوسی است. این که چند ضربه پشت سر هم می زند به احتمال زیاد آریتمی است. در این گونه مواقع بهترین کار، گرفتن نوار قلب است اگر در نوار قلب نشان نداد می توانید از هولتر ضربان قلب یا هولتر نوارقلب 24 ساعته بهره جویید.
پرسش : قطع داروهای قلبی جهت نمونه برداری از پوست

با سلام ایا به دلیل نمونه برداری از پوست که لکه های قهوه ای داشت میتوانم داروهای قلبم ر اسه روز استفاده نکنم .طبق دستور  خودتون برای نمونه برداری .در ضمن این که بنده زابانو ( آپیکسابان ) و بیزو پرولول و فلکایناید استفاده میکنم .لازم به ذکر است که حدود یک هفته است که زا بانو رو متوقف کرده ام. 

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : شما مجاز به قطع ناگهانی داروهای قلبی خود نیستید. در مورد شخص شما با قطع ناگهانی داروها منجر به حملات تپش قلب می شود.
پرسش : پیشگیری از عفونت قلب در اعمال سرپایی مانند دندانپزشکی

باسلام میخواستم دستور العمل پروفیلاکسی در درمانهای دندانپزشکی برای بیمار دارای نارسایی دریچه میترال را سوال کنم

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : در نارسایی و یا تنگی دریچه ها منجمله دریچه میترال نیازی به پروفیلاکسی اندوکاردیت با آنتی بیوتیک ( چرک خشک کن ) نیست. اگر شما تعویض دریچه قلب شدید یا اعمال جراحی مادرزادی قلب شدید که یزانی از نقص ( شانت ) باقی مانده آن وقت نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک هست. بیشترین انتی بیوتیکهای خوراکی مصرفی آموکسی سیلین ، سفازولین ، آزیترومایسین یا اریترو مایسین و کلیندامایسین است که یک ساعت قبل از عمل جراحی و 6 ساعت پس از عمل توصیه می شود.
پرسش : ابلیشن

سلام من 41 ساله باید ابلیشن انجام بدم میخواستم ببینم تفاوت بین کارتو و نوکس چیه و نظر شما در این مورد چی میباشد با تشکر

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : کارتو ( carto ) و نوکس (Navx) دستگاههای سه بعدی هستند که در نقشه برداری ( مطالعه الکتروفیزیولوژیک ) و ابلیشن ( ریشه کنی ) بعضی از اریتمی ها استفاده می شود.
پرسش : اریتمی و واکسن کرونا

با سلام خانم دکتر و خسته نباشید…ببخشید شخصی که سابقه  pvc , و احتمالا  pat  داره آیا واکسن کرونا مشکلی نداره تزریقش؟

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : تزریق واکسن کرونا مزایای بیشتری نسبت به مضرات آن دارد. در مجموع بیماران قلبی منعی برای دریافت واکسن کرونا ندارند.
پرسش : بیماری قلبی

سلام چی مصرف کنم نبضم به ۶۰برسه من hcm ( کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک ) دارم وفشارم معمولأ ۱۰ هست واکثرأ سرم درد میکنه وگاهی بعدازنشستن طولانی بلندمیشم سرگیجه خفیفی میگیرم..ممنون میشم 

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : اگر شما بدون درمان ، فشار خون 10 ( فشار خون پایین ) دارید قادر به مصرف دارو نیستید.
پرسش : ضربان قلب

سلام وقتتون بخیر .۱۹ سال دارم و حدودا ۳ هفته قبل به مدت یک هفته احساس گرفتگی رگ های سر داشتم ضربان قلبم ۱۴۰ بود به پزشک متخصص مراجعه کردم و قرص میوکارمت ۴۷/۵ برایم تجویز کرد الان حدود ۳ روز باز گاهی سردرد میگیرم ممکن است از عوارض ضربان بالا باشه ولی الان دیگ ضربانم نرمال هست و در اکو هم فقط دریچه سه لتی گویا خفیف مشکل داشت آیا دریچه مهمی هست؟

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : قرص مایوکارمت را برای تپش قلب و ضربان قلب بالا پزشک تجویز کردند. برای تشخیص ضربان قلب بالا و اینکه ناشی از اریتمی است یا خیر، نوار قلب حین ضربان قلب بالا توصیه می شود. نارسایی خفیف دریچه میترال معمولا بی خطر است.
پرسش : جا افتادن ضربان قلب

با سلام و خسته نباشید . من 46 سالمه و هیچ سابقه بیماری قلبی ندارم . یک سال پیش هم برای چک آپ ،اکو و نوار قلب گرفتم و همه چی نرمال بود .
یه مدتیه گاهی اوقات ( خیلی کم پیش میاد بطوری که تاریخ بار قبلی یادم نمیمونه ) احساس میکنم یکی از ضربان ها جا میفته و ضربان بعدی محکم و با شدت بیشتری بطوری که کاملا احساسش میکنم . آیا نیاز به پیگیری داره ؟
ممنون

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : احتمالا شما ضربان زودرس بطنی (PVC) دارید . نوار قلب حین اریتمی بگیرید.
پرسش : آریتمی

سلام خسته نباشید.من سال ۹۸عمل ابلیشن انجام دادم ولی باز دچار تپش قلب های شدیدی میشم طوری که تمام رگ گردنم درد میگیره حداقل ۲۵دقیقه ای طول میکشه این وضعیتم.کم خونی وفقر آهن دارم ولی مشکل تیروئید ندارم طبق آخرین آزمایشی که دادم.میخواستم بدونم امکان داره بیماری دوباره عود کرده باشه؟آیا در زمان بارداری برام مشکلی بوجود میاره؟

**** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : احتمال اینکه شما دچار عود و بازگشت اریتمی شده باشید هست.
پرسش : ابلیشن

باسلام خانمم سال ۹۲ابلیشن شده،بعدازابلیشن مرتب دردقلب و ریتم ۱۰۰داره، با پرانول ۲۰هم پایین نمیاد ضربانش الان هم بالاست تنگی نفس داره، اکوشده، نوارقلب سالمه، سی تی آنژیو شده منتظر جوابش هستیم خواهشا چه قرصی استفاده کنیم تاضربان کنترل بشه خواهشا راهنمایی کنید.

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : به پزشک مراجعه کنید و هولتر ریتم ببندید.
پرسش : اریتمی

با سلام وعرض احترام
پدر من سال 86 سکته مغزی کردند و تشخیص اریتمی قلبی (AF) داده شد و اختلال تکلم پیدا کردند که تا به حال هم ادامه دارد.از اون زمان وارفارین مصرف میکردند و مشکلی نداشتند تا حدود 3 سال پیش که دکتر داروشونو به اکسابین تغییر دادند.

حدود 7 ماه پیش عمل رادیکال پروستات انجام دادند. و درمان شدنداما 4 ماه بعد هر دو چشمشون امبولی کرد به مرکز اریتمی … مراجعه کردم ولی جواب درستی در مورد علت این مساله نگرفتیم یعنی علت تشخیص داده نشد فقط دارو از اکسابین به اپیکسابان تغییر داده شد.و اکو و هولتر انجام شد.

که در اکوو هولتر انجام شده تشخیص اریتمی کنترل شده و MR متوسط داده شد.ولی علت امبولی با توجه به اینکه پدرم به طور منظم دارو مصرف میکنند داده نشد.اگه ممکنه نظر شما را هم میخوام بدونم.در ضمن به علت حساسیت به اپیکسابان و ایجاد بثورات جلدی دوباره دارو به اکسابین 20 تغییر داده شده.پدر من 75 سال دارند.

اگه ممکنه بفرمایید درمانی برای اریتمی پدرم وجود دارد یا خیر
با تشکر

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر مریم تبریزی : داروهای ضد انعقادی جدید مانند ریواروکسابان ( زالرتان ) و آپیکسابان مانند وارفارین نیستند و فرام وش کردن حتی یک دوز می تواند منجر به سکته های مغزی شدید شود. در مورد درمان اریتمی فیبریلاسیون دهلیزی بستگی به این دارد که در چه زمینه ای ایجاد شده باشد. در صورت تمایل به مشاوره مدارک را بفرستید.
پرسش : درمان آریتمی با دارو

سلام خانم دکتر عزیز
سوالی داشتم خدمتتون ، دختر من آریتمی داره و گفتن باید ابلیشین بشه اما من از این عمل ترس دارم که البته حضورا هم از شما مشاوره گرفتم . در حال حاضر به نظر میرسه داروی متورال ۵۰ که مصرف می کنه تا حدود زیادی وضعیت رو کنترل کرده به گونه ای که در ماه دو یا سه بار در حد ماکزیمم یک دقیقه تپش داره ( قبلا تپش های ۸ تا ۱۰ ساعت داشت و به سختی به دارو جواب می داد )
یک ماه پیش هم دو روز هولتر داشت و نتیجه عالی بود
به نظرتون میشه با همین دارو ادامه داد ؟ ممکنه ادامه این وضعیت با این دارو آسیب زننده باشه ؟ این دارو عوارضی نداره ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید 🙏

*** پاسخ مرکز آریتمی دکتر مریم تبریزی : فعلا با همین داروی متورال ادامه دهید ولی این دارو درمان قطعی آریتمی نیست.
پرسش : فشارخون و پروستات

سلام دکتر من 48 سال سن دارم سابقه فشار خون دارم و مدت یکسال و نیم هست قرص متورال 50 نصف شب ها میخورم البته دکتر عمومی تجویز کردن و فشارم میزان هست آیا باید همیشه مصرف کنم؟ شنیدم برای پروستات مضر هست 

*** پاسخ مرکز آریتمی دکتر مریم تبریزی : برای کنترل فشارخون داروهای متعددی وجود دارد که بر اساس شرایط بیمارتصمیم گیری می شود. در صورت تمایل برای ویزیت حضوری تشریف بیارید و یا از ویزیت آنلاین استفاده کنید.
پرسش : آریتمی قلب

با عرض سلام
آقای ۲۹ ساله هستم که به مدت ۱۴ سال از آریتمی رنج میبرم
توی این چند سال اکوکاردیوگرافی ، تست ورزش ، ام آر آی قلب، هولتر مانیتورینک رو انجام دادم و آریتمی های PVC , PAC , PSVT ثبت شدند و چون تعدادشون زیاد نبود از نظر پزشکان نیاز به اقدام خاصی نبود

از سال ۹۷ آریتمی من شدت گرفت و در سال ۹۸ در بیمارستان کوثر شیراز عمل ابلیشن رو انجام دادم و عصب اضافه مربوط به آریتمی Psvt رو پزشک سوزاند ؛ بعد از عمل ابلیشن ۱ سالی تحت نظر روانپزشک بودم و داروی آسنترا ۵۰ مصرف میکردم که به مقدار قابل توجهی از استرس و اضطرابم کم کرد و حال عمومی قلبم بهتر شد اما متاسفانه دوباره از اسفند ۹۹ تا به امروز خالی کردن قلب یا ضربان زودرس یا محکم کوبیدن قلب زندگیم رو به شدت مختل کرده.

ازتون میخوام من رو راهنمایی کنید ، راه نجات من از این آریتمی قلب چی هست ، واقعا توی این ۱۴ سال بریدم.

*** پاسخ مرکز آریتمی دکتر مریم تبریزی : مدارک قلبی را بفرستید ببینم . علائم شما ناشی از ضربان زودرس بطنی ( PVC ) است و احتمالا PSVT ریشه کن شده است.
پرسش : تپش قلب

سلام خانم دکتر، وقت شما بخیر
ببخشید یه سوال داشتم ، خواهرم تپش قلب داشت و گاهی نفس نفس میزد دکتر رفت و نوار قلب و اکو انجام داد تشخیص داده شده که رگ ها قلب شل شده و دریچه ها میترال افتادگی دارن و خون برگشت میزنه آیا مشکل خاصی هست ؟ امکان داره مشکل جدی ایجاد بشه؟ چون سیستان و بلوچستان هستیم و امکان رفتن به شهرستان تواین موقعیت خیلی سخته لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم 

*** پاسخ مرکز آریتمی دکتر مریم تبریزی : متاسفانه بدین صورت نمی توانم نظرم را بگویم. مدارک را برای مشاوره بفرستید.
پرسش : ایست قلبی

سلام دکتر خسته نباشید بعد از ایست قلبی و احیا حدود سه دقیقه و برگشتن بیمار چند مدت بیمار نیاز ب مراقب داره و بعد چند روز باز میتونه سر پا بشه علتشم  فشار عصبی بوده و قبل از ایست هم در روزای گذشته درد قفسه سینه داشته.

*** پاسخ مرکز آریتمی دکتر مریم تبریزی : مراقبت بدنبال ایست قلبی و احیا موفق بستگی به علت زمینه ای ایست قلبی دارد. اگر درد قفسه سینه قبل از ایست قلبی داشتند ممکن است علت سکته قلبی باشد.
پرسش : ضربان اضافی

سلام . اقای ۲۳ ساله هستم گاهی اوقات یه احساس لررش و وقفه قلبم حس میکنم نبضمم رو ام که تو این حالت میگیرم پشت هم و بدون توقف ۲- ۳ تا ضربه پشت هم میزنه. هولتر هم که انجام دادم یک عدد sve ثبت شد. به نظرتون چی کار کنم . این حالت میتونه منجر به ایست قلبی شه؟

*** پاسخ مرکز آریتمی دکتر مریم تبریزی : متوجه نشدم ضربان اضافه دهلیزی یا بطنی است. ضربان زودرس دهلیزی معمولا خوش خیمه. ضربان زودرس بطنی بسیار بندرت منجر به ایست قلبی می شود.
پرسش : پیس میکر ( باتری قلب ) و روزه گرفتن

چند وقت بعد از گذاشتن پیس میکر می توانم روزه بگیرم؟

*** پاسخ مرکز آریتمی دکتر مریم تبریزی : شما اگر مشکل جسمانی ندارید می توانید روزه بگیرید.
پرسش : ابلیشن و درد قفسه سینه و تپش قلب بدنبال آن

سلام خانوم دکتر خسته نباشین .من ۳۳سالمه و حدود ۱۷روزه ابلیشن شدم .دوتا مسیر اضافی داشتم که سوزونده شد توسط دکتر … در بیمارستان رجایی .دکتر تشخیص دادن که ضربان پایه ی قلبم بالاس و قرص کنکور ۲/۵یکی صبح یکی شب مصرف میکنم .سوال من اینه که من بعد از ۱۷روز هنوز روی قفسه سینم درد حس میکنم جناق سینم درد میگیره دست چپمو که زیاد استفاده میکنم درد میگیره
گاها قلبم احساس میکنم یه تیری میکشه .و همچنین دقيقا بعد از به هوش اومدنم تو مسیر نفس کشیدنم یه چیزی مث خلط حس میکنم هی سرفه میکنم که کنده شه بیاد بیرون ولی بی فایده س .میخاستم بیینم این علائم تا کی ادامه داره ضمن اینکه اون تپش قلبی که داشتم هرزگاهی اندازه دو سه ثانیه میگیره و سریع برطرف میشه.این دوسه ثانیه کوبش خیلی شدیده بیحال میشم.

*** پاسخ مرکز آریتمی دکتر مریم تبریزی : بنطر میرسد که درد شما چیز مهمی نباشد ولی اپر درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن بیشتر میشود نشانه پریکاردیت است یا به پزشک معالج رجوع کنید و یا اگر شهرستان هستید به متخصص قلب جهت انجام اکوکاردیوگرافی مراجعه کنید.
پرسش : بیماری کرونا ( ویروس کرونا )
دوروز میشه حالت تهوع و بعد خوردن یا اشامبدن هر چیزی روده هام درد میگیره یبوست داشتم از قبل الان خون هم دیدم ایا کرونا گرفتم ؟
*** پاسخ مرکز آریتمی دکتر مریم تبریزی : شما بهتر است به پزشک مراجعه کنید. بیماری کرونا معمولا خون در مدفوع نمی دهد.
پرسش : پلاسما جت و ICD

سلام خانم دکتر، کسی کە ICD دارە میتونە پلاسماجت ،برای رفع چین و چروک صورت انجام دهد ، و میتونم  مصرف مکسیلیتن 200 را کم کنم ؟؟ اخە گیر نمیاید و روزی یک کپسول مصرف کنم ، در حالبکه دکتر دو کپسول توصیه کرده،.ممنونم

*** پاسخ مرکز آریتمی دکتر مریم تبریزی : متاسفانه من با روش پلاسما جت آشنایی ندارم و نمی دانم آیا از وسیله خاصی استفاده می شود یا خیر، اما اگر فقط بصورت تزریق پلاسما با سرنگ باشد در کار آی سی دی تداخلی ایجاد نمی کند. شما بدون اجازه پزشک معالج نمی توانید داروی مصرفی خود را کم کرده یا قطع کنید، بویژه در شما که تاکیکاردی بطنی ( VT ) شما با این دارو تحت کنترل بوده. با کم کردن دارو احتمال شعله ور شدن بیماری و گرفتن شوک توسط دستگاه وجود دارد.

پرسشها و پاسخهای اخیر :

پرسش : آریتمی قلبی

سلام ، خانم دکتر. من ۶۵ ساله با سابقه ی کم کار ی تیرویید ، برای اریتمی قلب ام آنژیوگرافی شده ام و حال بیزوپرولول دو نیم یک عدد در روز و قرص رزوستاتین می خورم. بعلت ورم معده ا. اس .ا ( اسپیرین ) قطع شد. اکنون از گزگز کف دست و تعریق دست ها ، به همراه مشکل تنفسی به صورت نفس کشیدن نسبتا عمیق اجباری گاه به گاهی، مثل اه کشیدن بی اختیار نگرانم. گاباپانتین و  الپروزولام برای من تجویز شده، راستش انقدر از گیجی ، سرگیجه ، حتی توهم داروهای یاد شده ترسیده ام نمی دانم چکارکنم ، در ضمن از دیلتیازم برای جایگزین بیزوپرولول هم به علت افت فشار خون احتمالی می ترسم . چون کسی پیش ام نیست که در صورت لزوم کمک ام کند، ازشما دکتر گرانمایه تقاضای راهنمایی و کمک دارم…سپاسگزاریم .

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : آه کشیدن ناشی از مشکلات اعصاب و روان است و ربطی به بیماری قلبی عروقی و یا بیماری ریه  ندارد. داروهایی را که پزشک براتون تجویز کرده بدون نگرانی استفاده کنید.

معمولا برای تشخیص آریتمی از مطالعه الکتروفیزیولوژیک یا نقشه برداری قلب استفاده می کنیم که عوام به اشتباه  لفظ انژیوگرافی را به کار می برند.

پرسش : مشاهده نوار قلب

میشه نوار قلب منو ببینید ؟البته وقتی نوار قلب گرفتم خیلی استرس داشتم.

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : بفرمائید.

 پرسش : قلب و سوراخ مادرزادی قلب و زایمان و عمل جراحی 

سلام وقت بخیر. بنده ۳۳ سال سن دارم .چهار زایمان داشتم . و در زمان آخرین زایمان دکتر بیهوشی صدا قلبم رو نا منظم میشنید و به دکتر قلب مراجعه کردم بعد از انجام اکو مری به من گفتن که دو سوراخ مادرزادی در قلبم هست. زایمانم موفق بود الان فرزند آخرم ۳ سالشه.در حال حاضر زیر سینه ام درد میکنه و دردش تا کمر کشیده میشه. دکتر تشخیص داده که این درد از معده ام هستش. و اینکه چند وقته اضافه وزن داشتم و چربی هم بالا بوده.
من الان چیکار باید بکنم عمل بشم آیا و مشکل چیه؟ ممنون

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : اینکه شما عمل شوید یا خیر بستگی به این دارد که این سوراخها بین کدام حفرات قلب یا عروق بزرگ قرار دارند و سایز آن ها چقدر است و اینکه شانت ایجاد شده زیاد است یا خیر و فشار شریان ریه شما چقدر است.

برای جواب به سوال شما این اطلاعات باید در دسترس من باشد.

پرسش : اریتمئ

سلام میخواستم اگر امکانش هست خدمت خانوم دکتر برسم . من شهرستان هستم اینجا دکتر تخصص اریتمی نداره نمی دونم آریتمی من ابلیشن می خواد یا خیر ؟  اریتمی قلب و تنگی نفس دارم. و میخواست بدونم پس از ابلیشن یا سوزاندن راه اضافه امکان عود هست و احتمال دارد ابلیشن نا موفق باشد و تپش قلب پس از سوزاندن ( ابلیشن اریتمی ) برگردد و اینکه عوارض ابلیشن چیست ؟ 

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : دوست عزیز بهترین کار ویزیت و ارزیابی حضوری است ولی با توجه به اینکه شما شهرستان هستید می توانید از ویزیت انلاین و مشاوره تلفنی که در همین وبسایت هست و امکان ارسال مدارک هم وجود دارد استفاده کنید و در صورت ضرورت حضوری تشریف بیاورید. 

عود ابلیشن : 

اینکه اریتمی پس از سوزاندن عود کند یا نه بستگی به ماهیت و نوع آریتمی دارد ولی معمولا در اکثر اریتمی ها امکان بازگشت آریتمی و عود کم است. 

عوارض ابلیشن : 

عوارض ابلیشن یا سوزاندن  اریتمی بسیار ناچیز است و در پست اینستاگرام کامل توضیح داده شده ولی بطور کلی شامل عوارض عروقی و همچنین صدمه به سیستم هدایت طبیعی ( برق نرمال ) قلب است که البته این عارضع بستگی به نزدیکی راه اضافه به سیستم هدایت طبیعی است.

پرسش : ضربان نابجا ( آریتمئ )

سلام‌لطفا پاسخ منو بدید خواهش میکنم‌.من تپش قلب داشتم اکو و نوار قلب سالم بود دو دوره پرانول ( پروپرانول ) مصرف کردم بعد احساس میکنم ضربان نابه جا دارم یکی تند میزنه یکی کند میزنه احساس میکنم یهو انگار قلبم میریزه هولتر ۲۴ساعته انجام دادم تشخیص پی وی سی بود البته با تعداد کم‌الان یک ماه بیزاپرانول ۵مصرف میکنم‌.لطفا بفرمائید درمانش چیه؟اذیتم میکنه.دیگه خسته ام کرده ‌به من گفتن نتونستی تحمل اش کنی درمانش ابلیشن. این درمان دارویی نداره این پی وی سی ( PVC )

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : سن شما را نمیدونم ولی بهترین کار برای شما ابلیشن یا سوزاندن پی وی سی  (pvc ) است.

پرسش : آريتمي بيمار TF ( تترالوژی فالوت )

با سلام و خسته نباشيد
بنده 46 ساله  هستم كه در 9 سالگي جراحي tf و در39 سالگي تعويض دريچه پولمونر شدم و تحت نظر هستم بااكو هنوز موعد تعويض دريچه نرسيده .ائورت هم نارسايي دارد.ef 40% ميباشد-مدتيه از ضربان نامرتب رنج ميبرم كه آخرين هولترم 48ساعته vbp 37500 ,vbp of event %17 ,ضربان ميانگينم 68 بوده كمترين49 بيشترين118 -VBP per hour 782 ,VBPpe1000event 178:, couplet938/18769 , triplet10/30 , NO brady no tachycard No pause No salvos- ببخشيد شلوغ شد-لطفا راهنمايي بفرماييد.

با عرض معذرت مجدد يادم رفت عرض كنم 9 ماه است وراپاميل 40 مصرف ميكنم روزي دو عدد و لوزار25.قبلا متو هگزال -الان خيلي آرامتر شدم اما با يك استرس يا حركت سريع دوباره ضربانم بهم ميريزد-باتوجه به احتمال جراحي در آينده نزديك و قابل برگشت بودن آريتمي شما استاد گرامي چه دستوري ميفرمائيد ؟

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : شما 7 سال پیش مورد تعویض دریچه پولمونر ( ریوی ) قرار گرفتید و در صورتیکه دریچه عملکرد خوبی داشته باشد نیازی به تعویض مجدد نیست. در بیماران با تترالوژی فالوت ترمیم شده امکان ایجاد ضربانهای زودرس بطنی و تاکیکاردی بطنی وجود دارد. در صورت تاکیکاردی بطنی ممکن است دستگاه شوک دهنده یا دفیبریلاتور ( ICD )  تعبیه شود.

متاسفانه نتیجه هولتر را که نوشتید خوانا نیست و قابل قضاوت برای بنده و نتیجه گیری نیست.

پرسش : اریتمی

سلام دکتر خسته نباشید من۱۴ سالم هست و وقتی فشارم رو گرفتم دستگاه فشار علامت اریتمی نشون داد و  گاهی ضربان قلبم بالا و گاهی پایین هست مثلا گاهی۱۲۰یا۸۸یا۶۰هست
مثلا دیروز بین۶۰تا۷۰بود و امروز ۸۰تا۹۰وچند روز پیش۱۲۰تا۱۳۰
من ورزش خاصی نمیکنم و کار خاصی نمیکنم و داروی خاصی نمیخورم و کم خونی دارم و گاهی احساس میکنم سخت میشه تنفسم و اذیت میشم و سابقه بیماری خاصی ندارم و تا حالا برای قلبم دکتر نرفتم میشه راهنماییم کنین

*** پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : کم خونی و بی حرکی و عدم فعالیت می توانند منجر به ضربان قلب بالا شوند. سعی کنید ورزش کنید یا حداقل پیاده روی کنید و کم خونی شما هم باید تا حد امکان درمان شود.

پرسش : قلب و عروق

من شش ماهه ناخنم داره خراب میشه و ضخیم شده… کلسترول خونم192 هست و اینکه وقتی راه میرم احساس نفس تنگی دارم.

***پاسخ کلینیک آریتمی : بدون پاسخ

پرسش : ضخامت قلب

سلام اکوگرفتم دکتر گفت مشکل ندارم ولی نوار قلب میگیرم میگن یه مشکلی دارم
من فوتبالیستم وهفته ای سه با چهار بار بازی میکنم..به من  گفتن دیگه بازی نکنم ..شما لطف کنین نظر بدین

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : افزایش ضخامت قلب یافته ای طبیعی در ورزشکاران حرفه ای است. ولی اگر کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک مطرح باشد یک سری فاکتورها باید بررسی شود.

پرسش : HCM ( کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک )

سلام وقتتون بخير ببخشيد دكتر ميشه لطفا من رو راهنمايي كنيد من ميخواستم درمورد بيماري hcm ازتون بپرسم من يه خاستگار دارم كه مبتلا به اين بيماري هستن ٢٧سال سن دارن ضخامت بطن ايشون ٣٢هست و ٨سال هست icd انجام دادن و در اين مدت فقط يكبار بيمارستان بستري شدن و پزشكشون دستگاه رو وادار به شوك كردن.
دكتر من ميخوام بدونم ايا چنين فردي در معرض خطر مرگ ناگهاني هست ؟
با افزايش سن چه چيزهايي ايشون رو تهديد ميكنه
ايا ممكنه به سن پيري برسه؟
درضمن icd ايشون سه حفره اي هست.
ببخشيد دكتر ايا اين امكان هست كه ضخامت بطن با افزايش سن بيشتر بشه ؟
واينكه ايا كيفيت زندگيشون با افزايش سن تغيير ميكنه؟
احتمال به ارث رسيدن هم هست ؟

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : هر کسی حتی اگر فرد کاملا سالمی هم باشد از فردایش خبر ندارد. ملاک ازدواج بر پایه های قویتری باید باشه تا بیماری. بنظرم بهتر است در این مورد قبل از ازدواج از مشاوره روانپزشکی کمک بگیرید.

 پرسش :  گرفتگی عروق

سلام خانم دکتر.مادرمن 42سالشون هست ودچار گرفتگی عروق هستند دکتر رفتیم و گفتند که مادرزادی هست وگفتند که برای مشخص کردن میزان گرفتگی باید اکومری انجام بدهند تا بتواند بعدا آنژیو و بالن انجام بدهند. الان مادرم چند روز پیش اکواسترسی انجام دادند و میخواستم بپرسم راهی به جز اکومری نیست که میزان گرفتگی عروق را مشخص کند حتما باید اکومری شد.ممنون میشم جواب بدهید

***پاسخ کلینیک آریتمی: اکو مری برلی ضایعات دریچه ای و سوراخ بین حفرات قلب انجام میشود ، احتمالا متخصص قلب شک به این ضایعات داشتند که درخواست اکو مری دادند.

پرسش : درد قفسه سینه

سلام خانم دکتر خوب هستید، ممنون میشم جواب بدید.
من ۱۶ سالم هست یه سه الی چهار روزی هست یه درد تو قفس سینم هم چپ و هم راست هست و مشکل آسم هم دارم.
این درد با نفس کشیدن هم هست و وقتی نفس از طریق دهان میکشم این درد خوب میشه
۲ الی ۳ ماه پیش هم کرونا خفیف گرفتم . ممنون از اینکه جواب میدید

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : درد در قفسه سینه که با نفس کشیدن بدتر شود و با نشستن و خم شدن به جلو بهتر شود ناشی از پریکاردیت است.

پرسش : سنگینی پا و سوزش بعد خوردن دارو

سلام و عرض خسته نباشید. پسری ۲۴ ساله هستم ۳ سال قبل دچار سنگینی پا شدم که کم و زیاد میشد حس سنگینی و خستگی تو پا که با خوردن داروهای دیلتیازم و یا متورال پاهام سبک تر میشه اما تمام بدنم یک هو دچار سوزش و گر گرفتگی و تمام قفسه سینم میسوزه و قلبم بعد خوردن دارو دچار کوبش و تند شدن ضربان میشه. دارو ها رو کنار گذاشتم.
با این سنگینی پا کنار اومدم البته کم و زیاد میشه این سنگینی چون با خوردن دارو ها داشتم میمردم و تمام پوست های صورتم چوب میشد و تمام بدنم میسوخت و تو شکم و پشت و سینه و تو بیضه ها و گردنم …
۵ ماه قبل هفته ای یک مرتبه رفلاکس داشتم دکتر رفتم اندوسکوپی انجام دادن و کولونوسکوپی نرمال بود و رفلاکس خفیف گفتن داری  دارو معده تجویز کردن با خوردن تمام داروهای گوارشی از جمله پنتوپرازول و ازونیوم و شربت معده و فاموتیدین و… اسید به سمت قفسه سینم به صورت جهنده میاد و تمام سینه و پشتم دچار درد میشه
نمیدونم این دوتا مشکل بهم ربط دارن یا نه اما از شما کمک میخوام خانم دکتر حالم خیلی یده. اکو و نوار قلب نرمال بوده. ازمایش های خونی روتین نرمال بوده. سونو شکم و لگن هم نرمال بوده

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : ریفلاکس می تواند منجر به درد قفسه سینه شود. در مورد سنگینی پاها باید ارزیابی از نظر شریانی و وریدی انجام شود.

پرسش :  اریتمی قلب 

سلام ، وقت بخیر. خانم دکتر من یک جوان 29 ساله هستم. ترو خدا به دادم برسید. کیفیت زندگیم به حد صفر رسیده و پر شده از نا امیدی هر روز منتظر مرگ هستم ب حدی ک از نوروز تا الان10 کیلو وزن  کم کردم بنده دچار تپش ناگهانی قلب در مواقع نسشتن ناگهانی خندیدن صحبت کردن هستم.
ابتدا با حس سنگ شدن قلب و احساس گوش درد شروع میشه بعد بلافاصله تبدیل ب تپش قلب تا 160 تا در دقیقه میرسه . بعد با تکنیک اب سرد و نفس عمیق و در اخر با قرص ناگهان تقریبا بعد از 5 دیقه تموم میشه . گاهی وقتا هر 5 ماه یکبار بعضی وقتا ماهی 2 بار اتفاق میفوته. در زیر نوار قلبی ک موفق شدم با حالت تپش خودمو برسونم بیمارستان براتون میفرستم . فقط بهم تشخیص بگید و راه حل. 
خداوند بهتون اجر بده و همیشه کنار خانواده سالم و خرم باشید . ممنون

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : شما راه اضافه در قلب دارید وبهترین کار برای شما ابلیشن یا سوزاندن آریتمی است. در صورت تمایل با کلینیک آریتمی قلب دکتر تبریزی به شماره تلفن 021-22819276 تماس بگیرید.

پرسش : ابلیشن

سلام ، وقتتون بخیر من میخاستم در بیمارستان … ابلیشن انجام بدم و ۶ام بهمن بهم نوبت دادن قرص متورال مصرف میکردم میخاستم بدونم چند روز قبل مصرف قرص رو باید قطع کنم؟
و قبل از عمل چه کاری باید انجام بدم
ممنون از راهنماییتون

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : قرص متورال حداقل سه روز قبل از ابلیشن باید قطع شود.

پرسش : ابلیشن PVC

سلام وقتتون بخیر.طبق هولتر 48 ساعته 1963 PVC تاtotal/time و max 247  PVC تشخیص داده شده با tripet , couple few الان قرص سوتالول مصرف میکنم بنظرتون با این قرص درمان میشم؟ ایا نیاز به انجام ابلیشن هست؟ درد قفسه سینه و تنگی نفس ندارم.

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : هولتر مجدد ریتم انجام دهید تا پاسخ به درمان سنجیده شود.

پرسش :اریتمی pvc

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر. هولتر ۴۸ ساعته با 1963 تا pvc تشخیص داده شده بدون couplet و چیز های دیگر ایا نیاز به درمان ابلیشن دارد؟ایا نیاز به انجام اسکن هسته ای قلب می باشد؟بیمار قبلا در اثر درد شدید کمر بیهوش شده بودند و با شوک بهوش اومده بودند.اما بین شانه های پشت دراثر فعالیت درد میگره اما بدون تنگی نفس. ایا اسکن هسته ای مواد خطرناکی داره و عوارض دارد؟؟؟؟

***پاسخ کلینیک آریتمی دکتر تبریزی : بستگی به کارکترهای PVC داره اگر از دیواره های بطن چپه و بیمار علائم درد سینه و تنگی نفس داره بهتره از نظر ایسکمی قلب هم بررسی شوید.

پرسش : فشارخون 

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر. فشار خون دومم یعنی فشار خون مینیمم ۱۰ میباشد اما فشار خون اولم ۱۳ هست
فشار خون دومم بالاید کرد؟درد درقفسه سینه ندارم ضربان قلبم ۷۰-۸۰

***پاسخ کلینیک آریتمی : دو هفته مصرف نمک را محدود کنید در صورت بالا بودن مجدد فشار دارو باید مصرف کنید.

پرسش : یک لحظه ایستادن قلب!

سلام،من۲۸ساله هست با۱۱۵ کیلو وزن و۱۸۳ سانتیمتر قد ، سابقه اضطراب و افسردگی و وسواس فکری چندساله دارم مدتی حس میکردم تنگی نفس دارم و هم تپش قلب گهگاهی،از زمستان سال پیش احساس گیجی دارم MRI هم رفتم و دکتر مغز گفت همه چی خوبه و مدتی قلبم تیر میکشید رفتم‌ دکتر قلب اکو و نوار گرفت گفتtrivial mvpو سینوس تاکی کاردی داری،و روانپزشکم ونلافاکسین۷۵داده که میخورم و پروپرانولول۱۰صبح و شب اما مدتیه قلبم هراز گاهی یهو یکی نمیزنه و باز میزنه یا چندبار پشت سرهم پیش میاد و فکرمی‌کنم الان قلبم ایست میکنه خیلی بده و‌ میترسم به هرکی میگم میگه مگه میشه!مشکل چندین ساله معده و بی خوابی هم دارم و ورزش هم نمیکنم و آزمایش خون خوب بود جز فریتین بالا و تالاسمی مینور

***پاسخ کلینیک آریتمی : شما ضربان زودرس دارید اگر هر روز این احساس را دارید بهتره هولتر مانیتورینگ قلب انجام دهید تا تعدادش و برنامه درمانی مشخص شود.

پرسش : ضربان قلب پائین

سلام خسته نباشید خانم دکتر ضربانم قلب ۵۴ در حالت استراحت و بیداری بدون درد در قفسه سینه دارم اما طی فعالیت زیاد مهرهای پشت کمرم درد میگیره اما در هولتر ۴۸ ساعته ه اریتمی نداشتم ایا نیاز به اسکن هسته برای رگ قلب دارم؟

***پاسخ کلینیک آریتمی : اگر ضعف و بیحالی و خستگی و سرگیجه ندارید و در کل بی علامت هستید و در طی فعالیت هم ضربان قلبتون بالا میرود نیاز به اقدام خاصی ندارید.

پرسش : پیس میکر یا ضربانساز قلب

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
ببخشید مادر من مشکل نامنظمی ضربان قلب داره یعنی هم ضربان بالا هم ضربان پایین داره،باطری قلب پیس میکر ۲ حفره ای هم گذاشتن روزی ۲تا قرص سوتالول یکی صبح ویکی شب میخوره، تا ۲ ماه هیچ نامنظمی نداشت بعد از ۲ ماه الان ۲ روزه پشت سرهم نامنظمی میاد سراغش
میخواستم ببینم چرا پیس میکر و قرصا درمانش نکردن که دیگه نیاد سراغش؟
و یه سوال دیگه اینکه قبل از عمل باطری نامنظمی میومد سراغش ۱ روز طول میکشید و کلا میخوابید تا ضربانش منظم بشه،الان با توجه به گذاشتن باطری بازم نامنظمیش خطرناکه باید بخوابه تا زمانی که نرمال بشه؟
ممنون میشم جوابم بدید چون ما ساکن شیرازیم نمیتونم حضوری بیام خدمتتون

***پاسخ کلینیک آریتمی : باتری قلب بدلیل ضربان قلب پایین گذاشته شده. بنظر میرسد داروی سوتالول قادر به تنظیم ریتم ایشان نیست بهتره دارو تغییر پیدا کند یا از ابلیشن استفاده شود.

پرسش : آریتمی

سلام خانوم دکتر. ممنون میشم اگه لطف کنید سوالمو جواب بدین. من ۲۲ سالمه ضربان قلبم یوقتایی تا ۱۲۰ هم میره موقع هایی که یه تنشی بم وارد میشه به حدی میشه ک چیزیو نمیتونم تو دستم نگه دارم خیلی کم احساس تنگی نفس و گرفتگی قفسه سینه هم دارم بنظرتون لازمه به دکتر مراجعه کنم؟ نوار قلبم گرفتم چیزیو نشون نداد.

***پاسخ کلینیک آریتمی : بعیده که آریتمی در فرد جوان ضربان قلب 120 بدهد. به نظر میرسد ناشی از استرس و اضطراب باشد.

پرسش : آریتمی

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر. ما اهل و ساکن اصفهان هستیم . دکترمون هم آقای دکتر … هستند

خانم من از اول تپش قلب داشت. یک روز گفت که دیشب توی خواب قلبم برای چند لحظه گرفت و وقتی شروع به کار کرد منو بلند کرد و زد روی تخت. رفتیم پیش دکتر عمومی که بعد از نوار قلب گفت که آریتمی داری و ما رو معرفی کرد پیش دکتر متخصص قلب.
ایشون بعد از گرفتن نوار دستور نصب دستگاه هولتر و دیدن نتیجه گفتند که باید ای پی اس انجام بشه که انجام دادند و بنا به تشخیص ۲۴ ساعت هم بستری کردند خانمم را بعد داروهای نورا گل و متورال تجویز کردند.
و بعد از آن خانم گاهی میگه قلبم درد میکنه. پیش دکتر رفتیم و گفتیم گفت که چیزی نیست. خانمم میگه اگه چیری نیست چرا دارو نوشته و چرا درد داره قلبم.
بعضی وقتا که درد میگیره رنگش خیلی سفید میشه و فشارش میفته. به نظرتون پیش دکتر دیگه ای بریم.

***پاسخ کلینیک آریتمی : نتیجه مطالعه الکتروفیزیولوژیک چه بود؟ آیا آریتمی پیدا شد و ابلیشن انجام دادند؟ هنگام افت فشار ضربان قلبشان چقدر است و اینکه احساس تپش قلب دارند؟

پرسش : اریتمی

سلام وقت بخیر ببخشید من یه سوال داشتم ازتون ممنون میشم اگه جواب بدین. من ۲۱ سالمه ۳ ماه پیش برای بار دوم eps شدم تا الان که مشکلی ندارم خدارو شکر ولی یه هفته پیش بیرون بودم خیلی خیلی سردم بود یه دونه قلبم کوبید بعد فکر کنم حدود ۱۲۰ تا اینا تا برسم خونه می زد و اینکه پیاده بودم و استرس داشتم به خاطر ضربانم رسیدم که خونه پیش بخاری نشستم اروم شدم ولی دو سه روز اول تو سینه درد داشتم و ضربانمو حس می کردم 

و اینکه روز اول دراز می کشیدم احساس سوزش می کردم دمنوش اینا خوردم حالم خیلی بهتر شد خودم حس می کنم عفونت کرده شروع کردم اموکسیل خوردم ولی الان هر از گاهی درد دارم ایا به قلبم مربوطه ایا از سرما بوده و عفونت کرده؟؟؟ البته اینم بگم که تو روزهای اول تو گرما نشستنی حالم خوب میشد کلا

***پاسخ کلینیک اریتمی : این بار اگر دچار تپش قلب شدید در زمان  تپش نوار قلب بگیرید کمک زیادی می کند.

پرسش : اریتمی pvc

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر اول مریض بیهوش شد وبعد شوک دادن حال مریض بهتر شد اما این بیهوشی ناشی از درد شدید کمر بود بدون درد قلبی یا قفسه سینه دکتر پیشنهاد هولتر ۴۸ ساعته داد که ما هولتر رو زمانی که دقیقا بیمار تب شدید همراه با عرق شدید بدن داشت بستیم که کرونا داشتن حالا تشخیص pvc داده شده که در هولتر ۴۸ ساعته مریض کرونا وتب داشته pvc 2113 و couplet 205 و triplet 45 داشتند

 میخوام بدونم این تب شدید کرونایی میتونه دلیل باشه برای این pvc و الان قرص سوتالول برای مصرف دادند بنظرتون باید چیکار کنیم؟ایا اسکن قلب هم نیازه؟ به ما گفتند بعد مصرف قرص دوباره هولتر ببندیم نظر شما چیه؟ایا باید ابلیشن انجام بشه یا پیس میکر؟ بنظرتون زودتر اقدام کنیم یا یک ماه صبر کنیم دوره قرص تموم بشه؟

***پاسخ کلینیک اریتمی : باید دید در زمان شوک ریتم بیمار چه بوده است؟ PVC می تواند از عوارض قلبی کرونا باشد ولی مشخص نیست که آیا از قبل ایشان این مشکل را داشته است یا خیر؟ این بیمار نیاز به بررسی بیشتری دارد. یک ماه پس از اتمام کرونا هولتر انجام شود.

پرسش : تیر کشیدن قلب

سلام خانم دکتر.من خانمی 38 ساله هستم دو سال قبل یه راه اضافه تو قلبم داشتم که باعث تپش های شدید میشد رفتم دکتر و از طریق جراحی سوزاندم. الان شش روزه که قلبم درد داره و تیر میکشه. به نظر شما مشکل از قلبم هست؟در ضمن سنگ کیسه صفرا هم دارم میتونه مشکل از صفرا باشه؟

***پاسخ کلینیک اریتمی : تیر کشیدن قلب معمولا ناشی از استرس واضطراب است.

پرسش : هزینه ابلیشن آریتمی ( سوزاندن آریتمی )

سلام ببخشید هزینه سوزاندن اریتمی  ۲۵ درصد چنده؟ممنون بابت پاسخ

***پاسخ کلینیک اریتمی : ابلیشن آریتمی یا سوزاندن آریتمی در بیمارستان ، بخش الکتروفیزیولوژی انجام می شود . هزینه ابلیشن بستگی به نوع آریتمی دارد . ابلیشن آریتمی هایی مانند فلاتر دهلیزی ، PVC ( ضربان زودرس بطنی یا پی وی سی ) ، VT ( تاکیکاردی بطنی ) معمولا هزینه بیشتری دارند . 

هم چنین هزینه ابلیشن بستگی به استفاده کردن از دستگاه سه بعدی دارد که در صورت استفاده هزینه بیشتری تعلق می گیرد. لازم به ذکر است که قسمت اعظم هزینه متعق به بیمارستان وتجهیزات بخش کت لب به ویژه استفاده از کاتترهای اختصاصی و دستگاه سه بعدی دارد . مقدار فرانشیزی که بیمار پرداخت می کند بستگی به این دارد که آیا بیمارستان بیمه شما را می پذیرد یا خیر.

پرسش : میزان خطر پرولاپس

سلام  وقت بخیر خانم دکتر خوب هستین ؟ من اکو شدم دکتر نوشته ef 5۵_۶۰ ، Mod mvp و mild mr گفتن پرولاپس دارین نظرتون در مورد نتیجه اکو چیه؟آیا ممکنه در آینده اختلال در دریچه ام که الان حالت خفیف داره به سمت پیشرفت جهت گیری کنه؟ با توجه به اینکه من حدودا ۱۵ سال پیش اولین بار متوجه شدم که پرولاپس دارم و الان ۳۵ سالمه

***پاسخ کلینیک اریتمی : در اکوکاردیوگرافی ذکر شده شما پرولاپس ( شلی ) دریچه میترال دارید . پیشرفت به سمت نارسایی شدید به یک سری کارکترها از جمله خصوصیات پرولاپس در اکوکاردیوگرافی دارد ولی عموما پیشرفت نادر است.

پرسش : تپش قلب

با عرض سلام.بنده ۳۵ سالمه حدود ۱۰ ساله دچار تپش قلب میشم گه گاهی تا ۱۵۰ تا ۱۶۰ هم میره البته بیماری اظطرابی پانیک هم دارم در حین تپش نوار گرفتم این تپش میتونه از استرس شدید باشه .ممنون

***پاسخ کلینیک اریتمی : تپش قلبی که حمله ای باشد و ضربان قلب به  ۱۵۰ تا ۱۶۰ برسد به احتمال زیاد آریتمی و ناشی از عصب اضافی است. اگر اذیت هستید میتوانیم ابلیشن ( سوزاندن آریتمی ) انجام دهیم.

 
پرسش : ترومبوز وریدی

سلام خانم‌دکتر.روزتون بخیر و خسته نباشید. اشنایی داریم خانم ۵۴ساله که ترومبوز وریدی فوق العاده شدید در هر ۲پا به مدت ۱سال دارن و هیچ دکتری درمان قطعی برای او نداده و پاها به حالت ورم شدید دچار شده حتی حالت چین خوردگی های قطور.در ضمن بیماری دیابت هم دارند.از نظر شما درمانی وجود داره برای ایشون؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

***پاسخ کلینیک اریتمی : جهت مشاوره درمان واریس به فوق تخصص واریس و جراح عروق مراجعه فرمایید.

پرسش :  درباره قرص پلاویکس

سلام خسته نباشید ببنید پدر من بیماری نارسایی کلیه مربوط به کراتین دیابت و فشار خون داره ی مدت پیش گفت قفسه سینم درد میکنه رفتیم دکتر شهر خودمون گفتن باید انژیو بشه بردیمش شیراز تو بیمارستان کوثر انژیو انجام داد و دکتر بهش گفت تا دو هفته باید قرص پلاویکس بخوره روزی دو عدد بعدش بشه روزی یک عدد حالا یه هفته از مصرف قرص میگذره پدرم میگه پوستم حساس شده و میخاره اینو میدونم که جز حساسیت ب دارو هست و زیاد مهم نیست اما امروز که از خواب بیدار شد گفت حجم ادرارش بیش از حد معمول بوده خواستم بدونم این از عوارض انژیو هست روی کلیه؟یا قرص پلاویکس روی کلیه اش اثر گذاشته؟راهنمایی کنید ممنون میشم اگه از قرصه بگید مصرفو ادامه بدیم یا نه چون پدر سه تا رگ‌ رو بالن زدن.

***پاسخ کلینیک اریتمی : با توجه به استنت گذاری مصرف پلاویکس نباید قطع شود.در مورد زیاد شدن حجم ادرار آزمایش کراتینین و اوره بدهند.

پرسش :  آریتمی قلب؟

باسلام و عرض ادب. خانم دکتر من دو سوال دارم.
1_افت ضربان تا 30 در استراحت بدون خواب یا خواب(برادیکاردی سینوسی) همراه با مکث های تا شاید 3ثانیه یا بلوک های گره sa سینوسی blockو exit block طبیعی تلقی میشه بدون مشکل اختلال هدایت؟
2_در مشکل گره سینوسی بیمار آیا سندرم های QT هم اتفاق میفته یعنی اینکه مشکل گره سینوسی LONG QT میده؟استفاده داروهای طولانی کننده Qtدر این بیماران مشکلی نداره؟
با تشکر.

***پاسخ کلینیک اریتمی : افت ضربان در بیداری در ریت 30 تا غیر طبیعی است و باید بررسی کنیم. وقفه سینوسی بیش از سه پانیه غیر طبیعی است و به ضربانساز یا پیس میکر نیاز دارد.

طولانی شدن QT ربطی به گره سینوسی ندارد. مسلما  داروهای طولانی کننده QT  در اینها نباید مصرف شود و یا با احتیاط باید مصرف شود.

پرسش :  تپش قلب

سلام خانم دکتر من الان 15روزه مبتلا به کرونا شدم تموم علائمم شکر خدا رو به بهبوده ولی تپش قلبم خیلی زیاده مخصوصا وقتی به پهلوی چپ دراز میکشم قرص استامینوفن میخورم چیکار کنم برا این تپش قلب خیلی داره اذیتم میکنه میخابم خب میشم.

***پاسخ کلینیک اریتمی : نوار قلب حین تپش قلب بگیرید.

پرسش :  Pvc و pac در قلب

عرض سلام،دو سال پیش تپش قلب داشتم برام هولتر ۴۸ ساعته در بیمارستان قلب رجایی تهران نصب کردن،گفتن pvcو pac های نادر مشاهده شده،قرص کونکور ۵ میلی گرم برام تجویز کردن،سوال این است این pac و pvc ها از بین میره ،خطرناک هستن یاخیر ،چکار باید کرد؟

***پاسخ کلینیک اریتمی :  کارکترهای PVC خیلی مهمه ولی اگر تعدادشون کم بوده نگران نباشید .

پرسش : آریتمی قلب همراه با ادم در پاها و تنگی نفس

خانم دکتر سلام خواهش میکنم راهنمایی کنید  مادر ۷۰ ساله ای دارم چندین سال است که به علت آریتمی قلب و فیبریلاسیون دهلیزی و ضخیم شدن جدار قلب تحت درمان با داروهای زباکر و اسپیرنو لاکتون ۲۵ و لانوکسین به غیر از جمعه ها و زالربان ۱۵ و لوزارتان و آترواستاتین هستند وبه علت ادم درپاها و شکم فروزماید نصف صبح و نصف عصر مصرف میکنند ولی اخیر ادم پاها ازبین نمیره و هنگام تحرک حتی چند قدم به شدت دچار ضعف و بیحالی و تنگی نفس میشن و

 این تنگی نفس هنگام خوابیدن در شب بیشتر میشه و به علت عدم دسترسی به پزشک نمیدونیم چیکار کنیم برای درمان به شهر دیگه مراجعه میکنیم والان امکانش نیست خواهشا شما بفرمایید آیا داروی دیگری هست که ادم و تنگی نفس رو از بین ببره آیا استفاده از اکسیژن صلاحه؟ بیمار آرتریت هم دارن واز سولفاسالازین و هیدرو کلروکین و پردنیزلون مصرف میکنن.

***پاسخ کلینیک اریتمی : ورم پاها و تنگی نفس به دلیل نارسایی قلبی است بهتره به بیمارستان مراجعه کنند و داروهای وریدی از جمله فروزوماید بگیرند.

پرسش :  تپش قلب

سلام خانوم دکتر عزیز. من سه ساله بعد از یه دوره پنیک و اظطراب دچار بی نظمی لخظه ای ضربان قلبم شدم همه مدل بی نظمی دارم گاهی برا چن لحظه یه دفه خیلی تند میشه بضی وقتام دو سه تا ضربه خارج تز ریتم میزنه؟

( روزایی که شدیده ممکنه تو یه ساعت ده بارم اینجوری شم) تک ضربان نابه جا دارم حالا اینا باز قابل تحملن دوماه این وقتی غذا میخورم و معدم پره دراز میکشم یا میشینم بعداز جام بلند میشم این ضربان نامنظم یک ریز دارم ینی هی پشت سرهمن تا وقتی که دراز بکشم پراپرانول میخورم بهتر میشم اکو انجام دادم گقتن افتادگی دریچه داری و هولتر یه ماه پیش بیمارستان بستم دکترو ندیدم ولی خانومی که جوابشو داد گفت مشکل خاصی نداری و فقط پی وی سی داری.

سوالم اینه پی وی سی انقد طولانی مشکل نداره؟ دارم یواش یواش افسردگی میگیرم به خاطره این ضربان مهمونی مسافرت هزجا میرم اینجوری میشم کلا حالم گرفته میشه خیلی نگرانم هر بار دراز میکشم یا میشینم و میخوام از جام بلند شم میگم نکنه دوباره اینجوری شم.

***پاسخ کلینیک اریتمی : اگر تعداد PVC در هولتر زیاد باشه و شما هم اذیت هستید میشه ابلیتش کرد یعنی بسوزونیم.

پرسش : icd یک حفره ای

سلام.خسته نباشید. مادرم دوازده روزه که باطری یک حفره ای گذاشته.تنگی نفس و درد قلب داره.تا حدیکه برای تنگی نفسش اکسیژن وصل میکنه.گردنش وپشت قلبش هم ورم کرده.میخواستم بدونم این تنگی نفس و درد قلب برای باطریه یا چیز دیگه ای هست؟چند سال سابقه آسم هم دارن.تنگی نفس و درد قلب و ضعف ممكنه برای همین باطری گذاشتن باشه؟و تشخیص دکتر این بود قلبش همگشاد شده.ممنون اگه جواب بدید.

***پاسخ کلینیک اریتمی : تنگی نفس می تواند هم در زمینه گشادی و بزرگی قلبشان باشد یا به دلیل گذاشتن باتری اخیر. جهت ویزیت به پزشک معالج مراجعه فرمایید.

پرسش :  اریتمی عصب اضافه

سلام. من بعضی اوقات دچار تپش قلب میشم ک خیلی اذییتم میکنه کلی رفتم دکتر تا با قرار دادنه یه دستگاه هلتر ک ۲۴ساعت بهم وصل بود فهمیدن ک عصب اضافی داره نوار قلبم همیشه پی وی سی هستش اکو ک انجام میدم مبگه قلبت مشکلی نداره فقط افتادگی دریچه داری ک اون هیچی نیست ولی من اذییت میشم میگم بنظرتون با اون سوزنی ک میگید من میتونم خوب بشم یا حتما باید عمل کنم؟

***پاسخ کلینیک اریتمی : اگر تعدادش زیاده و اذیت هستید باید عمل ابلیشن یا سوزاندن راه اضافه شوید.

پرسش : تپش قلب

سلام من… هستم امروز خدمتتون بودم، ميخواستم بدونم مشكل من پس اريتمي ناشي از هيدروكسي كلروكين نبوده؟ان براديكاردي كه در هولتر بود پس اشتباه بود؟ مشكل من تپش قلب معمولي هست ؟ شما تپش را تونستيد ببينيد؟اگر من از فردا صبح شروع به قرص متوهگزال كنم  هيدروكسي كلروكين رو كي مصرف كنم ؟

 من معمولا صبح پردنيزيلون ٥ ميلي  مصرف ميكنم ،شبها هيدروكسي و ازارم را  يك ساعت بعد از شام به فاصله يك ساعت از هم مصرف ميكردم البته دكتر  روماتولوژيست ميگفت با هم بخور بلافاصله بعد از شام اصلا تداخل ندارن اما من به خاطر مشكلا ت معده بين قرص ها فاصله ميزاشتم .سه ماه هست كه به دليل قطع هيدروكسي شبها ٢/٥ ميل هم پردنيزيلون اضافه شده  به درمانم.

ادامه پرسش :

اگر راهنمايي م كنيد. به چه صورت مصرف كنم ممنون ميشم چون دكتر قلب قبلي قبل از قطع هيدروكسي كلروكين بهم ميگفت صبح يا ظهر هيدروكسي رو بخور كه تا شُب اثرش بره و تپش شب كمتر شه اما دكتر روماتولوژيست ميگن شب ها بخور ، من  ٨ سال بود كه شبها هيدروكسي م روً ميخوردم ، ٩ سال اول بيماري هم يك عدد صبح و يك عدد شد مصرف ميكردم .

مورد ديگر اينكه من بدنم نسبت بِه داروها حساس هست و واكنش ميده متوهگزال كه باعث حساسيت و يا ان حالت كه بهتون گفتم تاكيكاردي … نميشه؟ و اينكه چرا قلبم گاه گاه فشرده ميشه و دو تا محكم ميكوبه ؟ مخصوصا موقع نفس عميق كه ميكشم وقتي بخوام تمرين تنفسي انجام بدم هم اين حالت برام پيش مياد. امكانش هست يك گزارشي بنويسيد براي پزشك روماتولوژ بست. كه مشكل من را بدونن كه دقيقا چي هست ؟

مابقی پرسش :

چون دكتر روماتولوژ من هم ترسيدن كه داروم رو شروع كنن و كفتن تا دو ماه ديكه صبر كن و نصف ازارم اضافه كردن كه بهتون گفتم بعد دو شب قلبم باز تپش گرفت و حالم بد شد كه ديكه بعد ان روز اضافه نكردم دارو رو و با دوز قبل دارو رو ادامه دادم يعني فقط يك قرص در روز .اگر فشارم امد پايين خيلي چيكار كنم ؟

 فرمودبد ضربان من تا ٩٠ خوبه اگر احساس ضربان زياد داشتم و بيشتر شد چيكار كنم؟ كمترين ضربان براي من تاچ اندازه بايد باشه؟چون من ابتدا بعد ازظهر كنكورد ميخوردم ضربانم شُب خيلي ميامد پايين انقدر ميكوبي. 

فكر ميكردم رفته بالا وقتي فشار ميگرفتم ميديدم ضربانم امده پايين كه دكتر … گفتن صبح بخور چرا شُب ميخوري.ضربانم ٦٣ .٦١ هُم ميرسيد .ببخشيد طولاني شد اما دركم كنيد در اين سه ماه خيلي اذيتم شدم يكً ماه اول نميتونستم از تپش بخوابم چند وقت بهتر شدم الان دو ست هفته اسر باز هُم برگشت اين حالت .ممنون.

***پاسخ کلینیک اریتمی : جواب از طریق ایمیل فرستاده شد.

*** توجه توجه *** لطفا سوال خود را در قسمت دیدگاه بنویسید و روی دکمه ارسال کلیک کنید. با یک بار کلیک کردن پیام شما به ما می رسد نیازی به کلیک مجدد نیست. سوال شما 24 ساعت بعد در همین قسمت نمایش داده می شود. نیاز به وارد کردن ایمیل و یا وبسایت نیست. در صورتیکه از نسخه موبایل استفاده می کنید برای فرستادن سوال از نسخه موبایل خارج شوید.

41 نظر

 • لنا, 9 آبان 1401 @ 20:29 پاسخ

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر مادر بنده 54سالشه و قلبش گاهی تیر میکشه و موقع فعالیت یا استرس پشت شونه سمت راستش سوزن سوزن میشه و پشت شونه چپش هم درد میگیره و بعد از فعالیت کم کم با استراحت بهتر میشه و هم درد و هم سوزن سوزن شدن از بین میره دکتر ازشون اکو تخصصی قلب گرفتن تو این اکو نوشته شده ef=55% و hypokinesia in mid anterior segment و high normal LV wall thickness و high normal pap 35 و نوشته بودن که احتمالا فشار ریوی بالا برای اضافه وزنه چون30 =bmi بود و جواب آزمایش خونش هم اینجوری بود که esr 1h =44 و crp+ و L.D.H=603 و alp=362 هست مادرم هر چند وقت یکبار توی بدنش بخصوص پاش لکه های کبودی که داخلش دونه های بنفش داره میوفته که این لکه ها کاملا بی دلیل بوجود میاد و درد هم نداره و بعد تقریبا پنج روز یا یک هفته از بین میرن بعد دوباره تا اونا پاک میشن باز لکه های جدید ایجاد میشه برا همین آزمایشات pt=12.5 و inr=1.0 و ptt=36 و bt=2.15 و RBC=5.60 بود و دکتر داخلی چیزی نگفت از طرفی کبد چرب گرید 1 دارن خانم دکتر ایشون روزانه 23 دقیقه بصورت پیاده روی نسبتا تند ورزش میکنن برااینکه وزن کم کنن و فشار ریوی پایین بیاد ، و با رژیم و پیاده روی ماهی 4 کیلو وزن کم کرپن الان سوال بنده از شما اینه که آیا کبودی های بدنش باتوجه به فاکتور های خونی میتونه خطرناک باشه؟خدایی نکرده میتونه نشونه ای از سرطان خون باشه این کبودی ها؟و اینکه L.D.H بالای خونش (قبل از اینکه وزن کم کردن و پیاده روی رو شروع کنن بالا بوده و بالا بودنش بخاطره ورزش نیست چون از بعده آزمایش ورزشو شرو کرد اما حدود 6 ماه قبل کرونا گرفت و آزیترومایسین رو مصرف کرد و کروناش با مراقبت تو خونه خوب شد) این بالا بودن L.D.H میتونه خطرناک و یا خدایی نکرده بازم نشونه ای از بیماری های خاص یا قلبی باشه یا خیر؟ و سوال آخرم اینه که ممکنه فشار ریوی 35 براشون مشکل ساز بشه؟چون هیچ دارویی برا فشار ریوی بهش ندادن و کلا پیش متخصص ریه مراجعه نکرد فقط دکتری که ازش اکو قلب رو گرفت بهش گفت وزن کم کنه . من تو گوگل خوندم نوشته بود کسی که فشار ریوی بالا داره خدایی نکرده یکی دو سال فقط زنده میمونه، با توجه به اینکه مادربزرگمم آسم داشته و قلبش بزرگ شده بود و تو سن کم فوت کرد الان من خیلی خیلی نگران مادرمم خانم دکتر تورو خدا میشه جواب همه ی سوالاتم رو بدین؟پیش دکتر هم رفته اما به نتیجه ی قانع کننده ای نرسیده دوتا دکتر بردم ک درست اهمیت نمیدن ببخشید که خیلی سوال پرسیدم چون واقعا نگرانم و نظرتون برام مهمه و فقط مادرم رو تو دنیا دارم ممنونم از شما و محبتتون

  • Dr.Tabrizi, 16 آبان 1401 @ 17:29 پاسخ

   در جواب قسمت اول سوالتون باید گفت دردی که بصورت احساس فشار یا سنگینی روی سینه یا سوزش سینه باشد احتمالا بدلیل گرفتگی رک قلب و اختلال خونرسانی قلب ( تصلب شرائین رگهای کرونری قلب ) است بویژه اگر هنگام فعالیت باشد و با استراحت و یا توقف فعالیت بهبود یابد و همراه تعریق سرد، تنگی نفس و انتشار درد به فک ، چانه. شانه ها و یا دستها باشد.
   برای لکه های قرمز روی پوست به پزشک فوق تخصص خون مراجعه کنید. فشار ریه بالا ممکن است بدلیل فشار خون بالا نیز باشد.

 • مهسا, 1 آذر 1401 @ 23:42 پاسخ

  سلام خسته نباشید خانوم دکتر من و ببخشید همچین سوالی میکنم ولی شوهرم میخواد از من جدا
  بشه من بهش گفتم کارهات باعث شده من ناراحتی قلبی بگیرم اون خدا پیغمبر سرش میشه اگه یه نوار قلبی بریم باهم ببینه نوار قلبم مامنظم ازم جدا نمیشه خانوم دگتر ازتون خواهش دارم یه دارویی بهم معرفی کنید که اگر بخورم فقط یک بار یه چند دقیقه ای یا چند ساعتی نوار قلبم نا منظم بشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید اگر اینجا نمیخواید بگید به جیمیلم بفرستید خداخیرتون بده.

  • Dr.Tabrizi, 14 دی 1401 @ 11:38 پاسخ

   تجویز داروهای قلبی بویژه داروهای آریتمی در افراد سالم میتواند بسیار زیانبار باشد و جز در موارد بیماری و کاربرد درمانی نباید استفاده شوند

 • علی ف, 12 آذر 1401 @ 00:47 پاسخ

  با سلام
  پسری۲۴ساله هستم قد ۱۸۲،وزن ۸۰… ۶ ماه پیش ناگهانی ضربان قلبم بالا رفت و یکباره اختلال بینایی شدید سرگیجه سبکی سر و بی تعادلی بهم القا شدبه خاطر تشخیص “اریتمی wpw” در رجایی تهران تحت Eps+pericardiocentesis قرار گرفتم و با نبود pe با حال خوب مرخص شدم. بعد از ان ““اختلال بینایی سرگیجه سبکی سر و بی تعادلی و گاهابه خاب رفتن و گز گز خفیف دست ها و تنگی نفس نسبتا شدید”” که از قبل هم بود…. و ادامه دار شد به امید انکه برطرف شود.متخصص قلب هم رفتم ..,میگه مشکلی در اکو و نوارت نیس…بعد از عمل هم قلب من بعضی وقتا کوبنده میزنه و یا تپشم موقع چنتا پله بالا رفتن بالا میره و میکوبه‌ و یا در مصرف کافیین ته دلم خالی میشه…از وضعیت کنونی ام راضی نیستم نمیدونم چیکار باید کنم
  ۱)کوبنده و ضربان بالا در موقع تحرک و یا استرس و هیجان
  ۲)خالی شدن ته دلم در مواقع استمال کافیین
  ۳)ادامه دار شدن تنگی نفس ..سبکی سر بی تعادلی و اختلال در بینایی به صورت تصاویر غیر واقعی و نا هنجار

  • Dr.Tabrizi, 14 دی 1401 @ 11:40 پاسخ

   هولتر قلب ببندید ممکن است آریتمی های همراه با آریتمی اصلی شما وجود داشته باشه که در هولتر مشخص میشود.

 • محمد, 11 دی 1401 @ 00:19 پاسخ

  با عرض سلام
  همسر بنده 26 سالشونه و الان 4سالی میشه که به تشخیص پزشک به آریتمی مبتلا شدن و دکتر گفته فعلا نیاز به ابلیشن نیست ولی هر سال توسط پزشک ویزیت میشن.سوال من اینجاست که چرا اغلب اوقات بعد از صرف غذا تپش ناگهان شروع میشه و در باقی موارد خیلی به ندرت شده که تپش قلب داشته باشه؟.و اینکه حین تپش قلب که معمولا کمتر از 5 دقیقه طول میکشه کاملا شناختشو از محیط از دست میده و دستاش میلرزه و به یه جا خیره میشه و میگه آب بده یا حرف های بی ربط میزنه انگار داره تو خواب حرف میزنه مثلا میگه چرا همه نیومدن یا کادو هارو باز کنید یا مثلا یبار سرشو کرده بود تو لباسشویی دنبال چیزی میگشت.بعد از بهبود تپش هم هیچ کدوم از حرفایی که زده اصلا یادش نمیاد و احساس خواب آلودگی میکنه.اینم بگم که تو این مدت سابقه دوبار تشنج داشته که هر دو بعد از صرف غذا بوده .ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Dr.Tabrizi, 14 دی 1401 @ 11:36 پاسخ

   با سلام. ایا حین این حملات وجود آریتمی در هولتر قلب تایید شده. اگر بررسی نشده که حتما باید بررسی انجام شود. تپش قلب فقط دال بر وجود آریتمی نیست و ممکنه همراه با بیماریهای مختلف دیده شود.

 • ناشناس, 14 بهمن 1401 @ 23:56 پاسخ

  سلام خانم عستم ۳۰ساله دارای دوفرزند سزارینی،حدودیک ساله پیش بخاطرتپش های زیاد به دکترقلب مراجعه کردم تییروید کم کار ووسواس فکری هم دارم قرص مایوکارمت ۲۳و۷۵رو یک ساله مصرف میکنم بهترم امانه کاملا تلحدود زیادی بهترم الان سوالم اینه چندسال من بایداین دارو بخورم؟؟ایادارو یادرمان بهتری نیست

  • Dr.Tabrizi, 2 اسفند 1401 @ 20:01 پاسخ

   تجویز دارو و همچنین ادامه درمان برای اریتمی حتما باید تحت نظر پزشک فوق تخصص اریتمی باشد.

 • نوشین, 16 بهمن 1401 @ 23:07 پاسخ

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر ، مادر من ۴۴ سالشه و چندین دفعه و به مدت ۶ یا ۷ ماهی یکبار ضربان قلبش به شدت بالا میره جوری که تا ۱۷۰ میرسه و هیچ گونه درد در قفسه سینه و تنگی نفس ندارند . مادرم اسم دارند و اسپری سیمبیکورت مصرف میکنند . پیش متخصص قلب رفته و نوار قلب و اکو داده گفتند مشکلی نداره ولی دفعه ی اخر که این اتفاق افتاد و به اورژانس مراجعه کردند ، نوار قلب در حالت ضربان بالا و پس از ان در حالت استیبل گرفته شد و پیشنهاد دادند که رگ قلبشو بسوزونند ، حالا با توجه به عوارضی که این عمل داره خیلی مردد هستیم از بابت انجام این عمل . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

 • ناشناس, 19 بهمن 1401 @ 02:00 پاسخ

  سلام وقت بخیر
  خانم ۳۳ ساله با دو فرزند سزارینی ام..با شخصیت استرسی که از اوایل نوجوانی احساس تپش قلب و گاهی ضربان اضافی و کوبنده که همزمان باعث سیاهی رفتن چشمم میشد…حدود ۳سال پیش طبق بررسی با هولتر ریتم متخصص تشخیص pac دادند…درحال حاضر احساس میکنم تعدادشون بیشتر شده و ضمن اینکه تجربه حملات پانیک رو بعد از زایمان اولم داشتم..اما چیزی که نگرانم میکنه اینه که بعضی روزها این ضربات بیشتر و مثلا طی نیم ساعت ۴ یا ۵ بار اتفاق میفتند که بیشتر شب ها رخ میده وبا توجه به اینکه داروی خاصی هم به خاطر شیردهی مصرف نمیکنم میخوام بدونم این حالات چقدر خطرناک هست ضمنا اغلب مشکل نفخ و ریفلاکس هم دارم.. خواهش میکنم دقیق راهنماییم کنید چون واقعا احساس ناخوشایندی دارم…متشکرم

  • Dr.Tabrizi, 2 اسفند 1401 @ 19:54 پاسخ

   مجددا هولتر قلب طولانی تر ببندید تا وضعیت اریتمی شما بهتر مشخص شود.

 • Masoum, 20 فروردین 1402 @ 00:22 پاسخ

  سلام،وقتتون بخیر.
  ببخشید خانم دکتر من نزدیک به ۲ ساله مداوم تپش قلب شدید دارم و وقتی فعالیتی انجام میدم یا زمان استراحت و یا حتی زمان درس خوندن این تپش قلبم شدت میگیره و دچار تنگی نفس هم میشم. خیلی هم به متخصص قلب مراجعه کردم و گفتند مشکل استرسه و افتادگی دریچه میترال (خفیف) دارم ک گفتند چیز مهمی نیست ولی این تپش قلب خیلی اذیت کننده شده برام، مزاحمتون شدم به این خاطر که بپرسم خدمتتون که این تپش قلب درمانی داره؟ میتونم نوار قلبمو ارسال کنم خدمتتون که ملاحظه کنید دقیقاً چه مشکلی دارم؟

  • Dr.Tabrizi, 29 فروردین 1402 @ 21:59 پاسخ

   هر تپش قلبی درمان دارد شما بهتر است ویزیت حضوری شوید و هولتر چند روزه ببندید.

 • النا, 20 فروردین 1402 @ 11:35 پاسخ

  سلام خانم دکتر، روزتون بخیر🌺
  غرض از مزاحمت، ببخشید خانم دکتر، من تقریباً یک سال و نیمه که تپش قلب دارم و موقع خوابیدن دچار تنگی نفس هم میشم و زمان فعالیت هم همین طور دچار تنگی نفس میشم و تپش قلبم هم شدت میگیره و همیشه حس بی‌حالی و خستگی دارم.
  خیلی هم دکتر رفتم و گفتند قلبم مشکل خاصی نداره و سالمه، ولی با این وجود من مداوم تپش قلب شدید دارم و خیلی‌ اذیت کننده شده برام.
  امکانش هست شما راهنمایی بفرمایید که چکاری باید انجام بدم و یا امکان ارسال نوار قلب و.. هست که ملاحظه کنید من آریتمی قلبی دارم یا واقعا مشکل از استرسه؟

  • Dr.Tabrizi, 29 فروردین 1402 @ 22:00 پاسخ

   اگر براتون مقدوره به کلینیک ما مراجعه کنید و هولتر چند روزه ببندید.

 • Moh, 24 فروردین 1402 @ 03:58 پاسخ

  سلام.وقت بخیر
  بنده اقایی۵۰ساله هستم ۳سالی میشه مشکل قلبی پیداکردم.۲سال پیش انژیوکردم..ولی بعدازاون دچارمشکل ضربان شدم..جوری که ضربان قلبم به۴۵میرسه..عرق سردمیکنم..به دکترمراجعه کردم نوارقلب انجام دادن گفتن ی پرش حس میشه …هولتربستن بازم مشکل وداشتم فقط قرصای اتورواستاتین وتجویزکردن بامتازیرو۴۷/۵که متازیرو روخیلی نصف میخورم ولی تاثیری نداشته وهنوزم ضربان قلبم پایین..ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  • Dr.Tabrizi, 29 فروردین 1402 @ 22:02 پاسخ

   در صورتیکه ضربان قلب شما پایین است شما نمی توانید قرص متازیرو استفاده کنید و از درمان های جایگزین استفاده کنید.

 • Moh, 1 اردیبهشت 1402 @ 02:14 پاسخ

  ببخشیدخانم دکتر..دکترباگوشی ضربان قلبمو چک میکنه میگه بالاس ولی هولترکه میبندم ضربانم پایینه…بایدبه کدوم اطمینان کنم.کدوم دقیق ترنشون میده؟

  • Dr.Tabrizi, 22 خرداد 1402 @ 14:18 پاسخ

   هولتر و نوار قلب دقیق ترین روش تشخیص اختلال ریتم قلب و ضربان قلب می باشد.

 • ناشناس, 9 خرداد 1402 @ 15:03 پاسخ

  سلام دکتر جان من ۲۲ سالمه و مدتی هست تقریبا ۳ هفته اینا میشه یهویی احساس غش بهم دست داد رفتم اورژانس تنگی نفس خیلی کم داشتم ولی اکسیژنم ۹۸ بود و تپش قلبم زیاد بود قند خونم ۱۲۲ بود وقتی اون حالات دست میده احساس میکنم دست پاهام قفل میشه بی حس میشه سرم سبک میشه بعد اون حالات تا الان سر درد دارم دکتر برام الپرازولام و پرانول ۱۰ تجویز کردن ولی کاملا خوب نشدم تو یه هفته دو بار نوار قلب دادم مشکلی جز تپش نداشتم تپشم تا ۱۳۰ ۱۳۹ هم میره
  ولی تو حالات نرمال ۷۷ الی ۹۰ این حدود هستش
  زیر گلوم تقریبا ترقوه ام و کنار سینه ام و بالای سینه ام درد میکنه و پشتم کتفم درد میکنه گهگاهی سرفه هم میکنم
  این حالات منو واقعا میترسونه مشکل از قلبمه یا از ریفلاکس؟
  و این که روزانه پرانول ۱۰ بخورم یا موقعی که تپش میگیرم ؟

  • Dr.Tabrizi, 22 خرداد 1402 @ 14:08 پاسخ

   برای بررسی تپش قلب به پزشک الکتروفیزیولوژیست یا همان فوق تخصص آریتمی مراجعه کنید. حتما آریتمی در شما باید رد شود.

 • اعظم, 31 تیر 1402 @ 12:53 پاسخ

  سلام-هزینه مشاوره تلفنی چقدر هست؟

  • Dr.Tabrizi, 4 مرداد 1402 @ 00:08 پاسخ

   درخواست خود را به شماره موبایل ۰۹۳۹۶۰۱۷۰۸۰ واتساپ کنید.

 • آتنا, 4 مرداد 1402 @ 15:13 پاسخ

  سلام خانم دکتر ببخشید من یه سوال داشتم
  من یه دختر ۱۸ ساله هستم که نزدیک ۷ ماهی میشه تپش قلب داشتم وقتی نوار قلب گرفتن گفتن اگه درست نشد باید هولتر بزارم
  بعد یک ماه من به متخصصی مراجعه کردم و اکو انجام دادم گفتن قلبم سالمه و همچنین مشکل کم کاری تیروئید هم دارم برای من قرص پروپرانولول ۱۰ تجویز کردن اما فایده ای نداشت هنگامی که راه میرم یا ورزش میکنم تنگی نفس شدید میگیرم و تپش قلب میگیرم
  اما یه مدتی میشه احساس میکنم ضربانم اروم ک کند میزنه و یهو ضربانم بالا میره و احساس سرگجیه دارم به نظرتون مشکل از چیه ممنون میشم اگه جواب بدید❤️

  • Dr.Tabrizi, 6 مرداد 1402 @ 16:07 پاسخ

   دوست عزیز شما نیاز به ویزیت و احتمالا بستن هولتر دارید.
   برای گرفتن وقت از کلینیک آریتمی دکتر تبریزی با موبایل ۰۹۳۹۶۰۱۷۰۸۰ تماس بگیرید.

 • Ati, 5 مرداد 1402 @ 01:41 پاسخ

  سلام خانوم دکتر…
  یک سوالی داستم اگر ضربان قلب یک دختر ۱۸ ساله بالای ۸۰ باشه اونم در حال استراحت و همینطور ضربان قلب گاهی اوقات ۴۰ و گاهی اوقات بالای ۱۰۰ هم میره و همینطور مشکل کم کاری تیروئید دارم و همینطور از پله ها میرم بالا یا راه میرم تپش قلب میگیرم و قلبم درد میگیره ایا اریتمی دارم؟

  • Dr.Tabrizi, 6 مرداد 1402 @ 16:03 پاسخ

   حتما توسط فوق تخصص آریتمی ویزیت شوند.

 • زهره, 24 مرداد 1402 @ 21:25 پاسخ

  با عرض سلام . ۴۲ ساله هستم بدنبال جراحی تعویض دریچه آئورت از ۲ سال پیش ریتم قلبم بلاک شد و پیس میکر تک حفره ای ppm برام کار گذاشته شده .خواستم بپرسم انجام هایفوتراپی صورت و گردن در کارکرد باتری اختلال پیش میاره ؟ با توجه به اینکه امواج دستگاه هایفو از نوع اولترا سوند هست .

 • سلمان پورمراد, 31 مرداد 1402 @ 22:58 پاسخ

  با سلام خدمت خانم دکتر
  یک سال پیش بعد از تزریق واکسن کرونا مبتلا EF15 تا 20 شودم وبعد از اینکه مراجعه های به تهران بیمارستان رجایی ودرمان نظر دکتر اینکه
  باید پیس میکر بزارم لطفا مرا راهنما کنید ایا می توانم باطری بزارم

 • افسانه, 1 شهریور 1402 @ 07:58 پاسخ

  سلام ببخشید خواهرم ۲۰سالش سنکوب قلبی کرد یه دفعه ای دکتر قلب دارو دادش یه قرصی که هر ۱۲ساعت یکی باید بخوره خیلی نگرانشیم میترسیم چکار کنیم که دیگه اینطوری نشه ؟چه کنیم فشارش پایین نیاد این مشکل براش پیش نیاد؟این بیماری مرگ هم داره یا نه؟؟قابل درمانه یا همیشه گرفتارش هست خیلی میترسیم ممنون از لطف و محبت شما

 • hamim, 18 شهریور 1402 @ 10:48 پاسخ

  باسلام . خانم دکتر من یکسالی هست که دچار اریتمی پی وی سی شده ام که در ابتدا هولتر روزی دو هزار تا نشان میداد ولی الان بیشتره قرص کونکور دونیم مصرف میکنم اما تاثیری نداشته میتونم بجای کونکور از پرانول ده استفاده کنم تاثیر کدومشون بیشتره ؟ با تشکر .

 • H.a, 10 آبان 1402 @ 00:17 پاسخ

  با.سلام دوسال است که پس ازدو ساعت از غذا خوردن ودراز کشیدن دچار ضربان زود رس وبالا رفتن فشار میشوم . با آزمون وخطا با بلندشدن وراه رفتن وآروغ زدن نیم ساعته .مشکل حل میشود. درحلت نرمال فشار ۱۱ روی۷ است.۰تجرجتچچچچچچچچچچچچچ

 • H.a, 10 آبان 1402 @ 01:17 پاسخ

  باسلام خدمت دکتر محترم . با مصرف غذا با دو ساعت دراز کشیدن دچار Pvc میشوم. فشارم که در حالت نرمال یازده است به چهارده و ضربان قلبم که در حالت عادی ۶۰ است به ۹۰ میرود . دکتر نصف متورال را برایم نوشته که مشکل را حل میکند ولی ضربان را پایینتر می اورد تست ورزش اکو و نوار هم مشکلی را نشان نمیدهد چون شکم خالی است . به طور تجربی متوجه شدم که هروقت دچار این حالت میشوم اگر نیم ساعت پیاده روی ارام و شکم را با روغن ماساژ دهم مشکل برطرف میشود . در اندوسکوپی هم فتخ هیاتال دیده شده ولی در سیتی اسکن این مسئله رد شده آیا ارتباطی بین گوارش و pvc هست ؟ و در مورد دارویی که ضربان را پایین نیاورد راهنمایی بفرمایید؟

  • Dr.Tabrizi, 10 آذر 1402 @ 20:08 پاسخ

   هولتر قلب ببندید تا تعداد PVC مشخص شود.

 • عباس, 28 آذر 1402 @ 23:44 پاسخ

  سلام دکتر ممنونم که همه ی پرسش ها رو جواب میدین
  دکتر من مادرم دو سال پیش ضربانش پایین بود به تشخیص دکتر براشون باطری گذاشتن بیمارستان شهید رجایی از اون موقع تا الان گاهی اوقات بیحال میشه مثلا یه مدت خوبه یه لحظه بیحال میشه پیشه دکترشونم رفتیم میگن ربطی به باطری نداره و ضربانشم خوبه فقط یبار چن روز پیش یدفه بیحال شد و صورتشم قرمز و کمی داغ شد فشارشو گرفتم ۱۳بود ولی دستگاه فشار اریتمی اعلام کرد ده دقیقه بعد فشارشو گرفتم دیگه اریتمی اعلام نکرد البته مادرم فشار خونم دارن
  فقط دکتر اگه کسایی که باطری دارن دستگاه اعلام اریتمی کنه خطرناکه و اینا که باطری دارن دیگه چرا اریتمی اعلام میکنه
  ممنون میشم جواب بدین ما لرستانیم اینجا متخصص اریتمی نداره

 • ناهید, 13 بهمن 1402 @ 08:37 پاسخ

  سلام من خانم و 40 ساله هستم برای مشکل آریتمی قرص کنکور کور دو ونیم یک دوز در روز مصرف میکنم برای گلو درد از چه آنتی بیوتی میتونم استفاده کنم

 • ناشناس, 17 بهمن 1402 @ 07:00 پاسخ

  سلام وقت بخیر
  من حدود یک ماه پیش عمل آریتمی (Eps) داشتم ،مشکلم بالا رفتن ضربان قلب بود ،تقریبا سالی یک بار یا دوبار نهایتا بالا میرفت تا حدود 170 اخیرا زیاد تر شده بود و دکتر رفتم و گفتن باید عمل بشم تا یه عصبی که باعث ایجاد این تپش میشه سوخته بشه ،حدودا ۲ ساعت عملم طول کشید وبا موفقیت بود،حین عمل زمانی که دکتر داشتن سیمی که فرستاده بودن به سمت قلبم رو جابجا میکردن یهو احساس دردی توی بازو و کتف دست راستم بوجود اومد تا چند روز هم احساس درد داشتم توی این قسمت ،دیروز و حدودا ۲ هفته بعد عمل که کارای تمیز کاری خونه رو انجام دادم بازو و شانه دست راستم درد اذیت کننده ای گرفته ،خواستم بدونم این درد بعد ازین عمل طبیعیه؟ یا ممکنه مشکلی بوجود اومده باشه حین عمل؟

 • ناشناس, 22 بهمن 1402 @ 17:52 پاسخ

  سلام خانم دکتر وقت بخیر از اینکه وقتتون را می گیرم پیشاپیش معذرت می خواهم من ۴۱ سال سن دارم در ۲۰ سالگی به دلیل کمبود پروتئین c در خونم یک لخته در رگ قلبم ایجاد شد که منجر به انژیوپلاستی اورژانسی شد و ef قلب ۳۰ شد و در حال حاضر هم ICD تک حفره ای قلب دارم و وارفارین ، متوپرولول ، آرترستان ، رزواستاتین و اسپرونولاکتون و اسپرین مصرف می نمایم با توجه به اینکه بعضا دچار استرس و نگرانی هستم یک پزشک روانشناس برایم آسنترا ۵۰ روزی یک بار نوشته است می خواستم ببینم این دارو با شرایط من تداخلی ندارد ؟ با تشکر مجدد

 • رضا, 18 اسفند 1402 @ 06:33 پاسخ

  سلام دکتر : خسته نباشید سوال من این استکه ،،،من ۳ سال پیش تحت عمل قلب باز  MVP Repair  قرار گرفته ام ،با توجه به اینکه هنوز کمی آریتمی در قلبم بجا مانده است صدای قلب خود را از کدام نقاط سینه گوش کنم که جواب دقیق تری بدست آورم؟M,,,,T,,,,,P,,,,,A,,,,و اینکه قلب من در یک دقیقه حدود ۶۵ الی ۷۵ بطور عادی می طپد، ولی ۵ تا ۱۰ ضربان غیر عادی در میان آن ضربان های عادی پدیدار میشود که گویا ناگهانی وارد شده و لگدی به آن نظم ضربان میزند آیا این مشگل جدی است؟ و یا پیش پا افتاده است؟  ،،،آیا با گذشت زمان خوب میشود؟ یا اینکه باید بدنبال مداوای جدی تری باشم؟ در حال حاضر روزی نصف قرص متورال و یک عدد رزوواستاتین ۵ بعلاوه آسپرین ۸۱ مصرف میکنم،،،ممنون از راهنمایی شما،،،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *